सल्यानमा सिकाई स्तर अनुसार शिक्षण विधि प्रभाकारिता बन्दै

   
त्रिवेणी अनलाइन
३० फाल्गुन २०८०, बुधबार ०८:५८ मा
[Sassy_Social_Share total_shares="ON"]

हेम्पल फाउण्डेसनको आर्थिक सहयोग, स्ट्रिट चाईल्ड अफ नेपालको प्राविधिक सहयोग, आसमान नेपालको आयोजना तथा त्रिवेणी गाँउपालिका सल्यानको समन्वयमा यस पालिका भित्रका २६ वटा सामुदायिक विध्यालयहरुमा कार्यक्रम लागु भएको छ । बालबालकिाहरुको (TaRL) विधिमा आधारभुत सिकाई सुधार वा आपुरण गर्ने विध्यार्थि केन्द्रीत सिकाई पद्धती कार्यन्वयन गर्ने , विध्यालयका शिक्षकहरुको क्षमता विकास गर्दै विध्यार्थिको सिकाईमा मदत पु¥याउने , दिर्घकालीन गुणस्तरीय सिकाईको लागी तथ्यमा आधारीत पैरवी गर्ने यस परीयोजनाको मुख्य उद्देश्य रहेको आसमान नेपाल कर्णाली प्रदेश संयोजक उपेन्द्र भण्डारीले बताउनु भयो । कार्यक्रम लागु भएका त्रिवेणी गाँउपालीका सल्यानका विध्यालयमा स्ट्रिट चाईल्ड अफ नेपाल, आसमान नेपाल तथा त्रिवेणी गाँउपालिका सल्यानको संयुक्त कक्षा अनुगमन एंवम बेशलाईन तथा मिडलाईनको नतिजा प्रस्तुतीकरण र विध्यालयमा गरीएको काम तथा प्रगतीको वारेमा जानकारी गराईएको थियो । उक्त कार्यक्रममा वोल्दै त्रिवेणी गाँउपालीका सल्यानको अध्यक्ष खिम बहादुर रावतले (TaRL) कार्यक्रम आफुलाई धेरै राम्रो लागेको र आफुले पनी विध्यालय अनुगमनका क्रममा विध्यार्थिहरुमा धेरै सिकाई भएको पाएकोले आगामी दिनमा पनी आफुहरुले कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिने जानकारी दिनुभयो ।

यस्तै त्रिवेणी गाँउपालीका सल्यानका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत खुम वहादुर के सीले यो विधीले विध्यार्थिहरुमा सिकाई स्तरमा धेरै वृद्धी भएको आफुले पनी पाएको र अनुगमनका क्रममा देखेकोले यस कार्यक्रम तथा यस्ता कार्यक्रमलाई आफ्ना पालिकाले पनी लागु गर्ने र आफ्नो पालीकामा यस्तो राम्रो कार्यक्रम ल्याएर विध्यालयमा लागु गरेकोले आसमान नेपाल परीवारलाई धन्यवाद दिनु भयो । कार्यक्रममा वडा नम्वर ४ का वडा अध्यक्ष छबिराज शर्मा शिक्षा शाखा प्रतिनिधि दल वहादुर राणा, आसमान नेपाल कर्णाली प्रदेश संयोजक उपेन्द्र भण्डारी, विध्यालयका प्र अ तथा शिक्षकहरुको उपस्थिती रहेको थियो ।
यो परीयोजना मधेस र कर्णाली प्रदेशमा लागु भएको छ जस अन्तर्गत कर्णालिका सुर्खेत जिल्लाको चौकुने गाँउपालिका र सल्यान जिल्लाको त्रिवेणी गाँउपालीका र कपुरकोट गाँउपालीकामा यो कार्यक्रम लागु भईरहेको छ ।

तपाइँको प्रतिक्रिया

हाम्रो टीम


प्रबन्धक
उत्तर कुमार साहु
सम्पादक
गणेश चन्द

हाम्रो सामाजिक संजाल


हाम्रो बारेमा


  शारदा नगरपालिका १ श्रीनगर सल्यान

 9868285255 , 9845578104, 9810803688

 onlinetribeni@gmail.com

 info@tribenionline.com

Copyright © २०१९ - २०२१ TribeniOnline.com | सर्वाधिकार सुरक्षित
Developed By : WebBisu