सल्यानको बन्गाड कुपिण्डेबाट १ करोडको खसीवोका निर्यात

   
त्रिवेणी अनलाइन
५ कार्तिक २०७६, मंगलवार १९:१९ मा
[Sassy_Social_Share total_shares="ON"]

सल्यानको पश्चिम क्षेत्रबाट १ करोडको खसीबोका निर्यात भएको छ । जिल्लामा नै बाख्रापालन व्यवसायको लागी पकेट क्षेत्र मानिएको माझकाँडा, कुपिण्डे, निगालचुला र घाँजरीपिपल लगाएतका क्षेत्रबाट १ करोडको खसीवोका निर्यात भएको हो । यी क्षेत्रहरुमा अन्य पेशा भन्दा वढी बाख्रापाल व्यवसायीमा कृषकहरुको आर्कषण छ । बाख्रापालनबाट राम्रो आम्दानी हुनेभएपछि किसानहरु बाख्रापालन ब्यबसायमा जुटेका छन् ।


पछिल्लो समय सल्यान पश्चिम क्षेत्रमा वाख्रपालन व्यवसाय निक्कै फस्टाएको छ । सरोकारवाला निकायहरुबाट कुनै अनुदान नपाए पनि किसानहरु आफ्नै लगानीमा बाख्रा पालनमा लागेका छन् । नगरपालिकामा रहेको कृषि शाखाले पनि खासै सहयोग नगरेको कृषकहरुको गुणासो छ ।

यस बर्षको दशैमा मात्रै १ करोड मूल्य बराबरका खसीवोका यहाँबाट वाहिरीएको स्थानीय व्यापारी रुपलाल परियारले बताउनुभयो । आफुले मात्रै दशैको समयमा २५ लाखको खसीवोका पोखरा र काडमाण्डौ पठाएको उहाँको भनाई छ । यस क्षेत्रबाट ३ सय ५० वढी खसीवोका विक्रि भएको बताईएको छ ।

दशैमा मात्रै कति खसिवोका वाहिरीयो भन्दा यी निकायहरु भेखवर छन् । यहाँ उत्पादन भएका खसीबोकाहरु निक्कै राम्रो र स्वादिष्ट हुने भएकाले वढी माग भएको व्यापारीहरुको भनाई छ । खसीवोकाको तौत हेरेर १५ हजार देखि ५० हजार सम्म मुल्य पर्ने गरेको छ । सल्यान पश्चिम क्षेत्रका खसीवोका नेपालका विभिन्न शहरमा निर्यात हुने गरेको छ ।

तपाइँको प्रतिक्रिया

हाम्रो टीम


प्रबन्धक
उत्तर कुमार साहु
सम्पादक
गणेश चन्द

हाम्रो सामाजिक संजाल


हाम्रो बारेमा


  शारदा नगरपालिका १ श्रीनगर सल्यान

 9868285255 , 9845578104, 9810803688

 onlinetribeni@gmail.com

 info@tribenionline.com

Copyright © २०१९ - २०२१ TribeniOnline.com | सर्वाधिकार सुरक्षित
Developed By : WebBisu