आमा समुह द्धारा फिल्टर वितरण

   
त्रिवेणी अनलाइन
६ आश्विन २०७६, सोमबार १८:३० मा
[Sassy_Social_Share total_shares="ON"]

इन्द्र बुढाथोकी असोज ६ सल्यान, माइ भगवती आमा समुहले स्वास्थका लागि पानी जीवनका लागि शुद्ध पिउने पानी भन्दै २७ घर दुरिलाई फिल्टर वितरण गरेकोछ । बनगाड कुपिण्डे नगरपालिका वडा न ३ काप्राको माइ भगवती आमा समुहले पुर्ण सरसफाइ गाउँ टोल बनाउने उद्देश्यले फिल्टर बाडिएको स्वास्थ स्वयंसेविका हरिकला पुनले जानकारी दिएकी छन । आमा समुहको ३३ हजार लागानिमा पानी सुदृढीकरणको लागि भन्दै फिल्टर बाडिएको बताएकी छन ।

देश भरी भाइरल ज्वरो, रुघाखोकी, टाइफाइड, लगाएत विभिन्न रोगहरु दुसित पानीका कारणले लाग्ने भएकोले आफुहरु समुहमा सल्लाह गरेर फिल्टर बाड्ने योजना गराएको पुनले बताउनु भएको छ। शुद्ध पिउने पानीको लागि कुनै पनि संघ सस्था तथा वडा नगरपालिका नहेरेको रोग बाट बच्चालाई घरको कामले गर्दा उमालेर खाने समय नभएको कसैलाई पिउसहालेर खाना पनि नजान्ने भएकोले यसको सबै भन्दा सजिलो उपाए भनेको फिल्टर गरेर पानी पिउनु भएकोले आफुहरुको समुहमा फिल्टर वितरण गरिएको आमा समुहकि अध्यक्ष खुमा पुनले बताएकी छन । गत वर्ष पनि सामाजिक काम अन्तर्गत २६ हजारको मन्दिरमा घाट , २४ हजारको ड्रेस र ६ हजारको बिबाह पार्टीमा आवश्यक पर्ने भाडाकुडा ल्याएको बताएकी छन । कार्यक्रमको सहजीकरण दलित विकास समाज DDS सल्यानकि सामुदायिक पोषण सहजकर्ता दिपा बिसिले गरेकी थिइन ।

आमा समुहको ३३ हजार लागानिमा पानी सुदृढीकरणको लागि भन्दै फिल्टर बाडिएको बताएकी छन । देश भरी भाइरल ज्वरो, रुघाखोकी, टाइफाइड, लगाएत विभिन्न रोगहरु दुसित पानीका कारणले लाग्ने भएकोले आफुहरु समुहमा सल्लाह गरेर फिल्टर बाड्ने योजना गराएको पुनले बताउनु भएको छ। शुद्ध पिउने पानीको लागि कुनै पनि संघ सस्था तथा वडा नगरपालिका नहेरेको रोग बाट बच्चालाई घरको कामले गर्दा उमालेर खाने समय नभएको कसैलाई पिउसहालेर खाना पनि नजान्ने भएकोले यसको सबै भन्दा सजिलो उपाए भनेको फिल्टर गरेर पानी पिउनु भएकोले आफुहरुको समुहमा फिल्टर वितरण गरिएको आमा समुहकि अध्यक्ष खुमा पुनले बताएकी छन ।

गत वर्ष पनि सामाजिक काम अन्तर्गत २६ हजारको मन्दिरमा घाट , २४ हजारको ड्रेस र ६ हजारको बिबाह पार्टीमा आवश्यक पर्ने भाडाकुडा ल्याएको बताएकी छन । कार्यक्रमको सहजीकरण दलित विकास समाज DDS सल्यानकि सामुदायिक पोषण सहजकर्ता दिपा बिसिले गरेकी थिइन ।

तपाइँको प्रतिक्रिया

हाम्रो टीम


प्रबन्धक
उत्तर कुमार साहु
सम्पादक
गणेश चन्द

हाम्रो सामाजिक संजाल


हाम्रो बारेमा


  शारदा नगरपालिका १ श्रीनगर सल्यान

 9868285255 , 9845578104, 9810803688

 onlinetribeni@gmail.com

 info@tribenionline.com

Copyright © २०१९ - २०२१ TribeniOnline.com | सर्वाधिकार सुरक्षित
Developed By : WebBisu