त्रिबेणी गाउँपालिकाद्धारा बाख्रापालन किसानलाई बोका र बाख्रा हस्तान्तरण

   
त्रिवेणी अनलाइन
२० जेष्ठ २०७८, बिहीबार १९:१९ मा
[Sassy_Social_Share total_shares="ON"]

सल्यानको त्रिबेणी गाउँपालिकाको कारागिठीका बाख्रापालन समुहलाई बोका र बाख्रा हस्तान्तरण गरिएको छ । संघिय सरकारको बाख्राको साना ब्यवसायिक पकेट बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत त्रिवेणी गाँउपालिका वडा नम्बर २ कारागिठीको डाफेचरण बाख्रापालन समुहलाई बिहीवार उन्नत जातको बोका र स्थानिय जातका बाख्रा हस्तान्तरण गरिएको हो ।

गाउँपालिकाले वडा नम्बर २, ४ र ५ लाई बाख्रा पकेट क्षेत्र घोषणा गरेको थियो । सोही अन्र्तगत रहेर बाख्रा पकेट क्षेत्र घोषणा गरिएको कारागिठीमा ब्यवसायिक बाख्रापालनका लागि किसानहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने उद्धेश्यले डाफेचरण बाख्रापालन समुहलाई ३ वटा उन्नत जातका बोका र ४० वटा स्थानीय जातको बाख्रा हस्तान्तरण गरिएको गाउँपालिकाको पशु शाखा प्रमुख बसन्त रावतले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँले बाख्राको साना ब्यवसायिक पकेट बिकास कार्यक्रम अन्तर्गत बोकाबाख्रा हस्तान्तरण सँगै बाख्राका खोर सुधार तथा आबश्यक तालिम समेत प्रदान गरिएको जानकारी दिनुभयो । बाख्रा हस्तान्तरण कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष करुणा खड्का, वडा अध्यक्ष मेघराज रोका, प्राविधिक लक्ष्मण देवकोटा लगाएतको सहभागिता रहेको थियो । सो अबशरमा सुधारिएका ७ वटा बाख्रा खोरको अनुगमण समेत गरिएको छ

May be an image of 1 person, standing, animal and outdoors

तपाइँको प्रतिक्रिया

हाम्रो टीम


प्रबन्धक
उत्तर कुमार साहु
सम्पादक
गणेश चन्द

हाम्रो सामाजिक संजाल


हाम्रो बारेमा


  शारदा नगरपालिका १ श्रीनगर सल्यान

 9868285255 , 9845578104, 9810803688

 onlinetribeni@gmail.com

 info@tribenionline.com

Copyright © २०१९ - २०२१ TribeniOnline.com | सर्वाधिकार सुरक्षित
Developed By : WebBisu