नेरामाबि किमुचौरले स्कूल बस र छात्रावास सञ्चालन गर्ने

   
त्रिवेणी अनलाइन
१८ कार्तिक २०७६, सोमबार ०७:०० मा
[Sassy_Social_Share total_shares="ON"]

सल्यान १८, कार्तिक ।
सल्यानको एक सामुदायीक विद्यालयले बस सेवा तथा छात्रावास सञ्चालनका लागी अभियान थालनि गरेको छ । नेपाल राष्ट्रिय माध्यमिक विद्यालय कपुरकोट, ४ किमुचौरले विद्यालय भन्दा टाढा र ग्रामिण क्षेत्रका वालवालिकालाई लक्षित गरी स्कुल बस र छात्रावास संचालनको लागि अभियान चलाएको हो ।

विद्यालयका प्रधानाध्यापक सिट्टीसाप विष्टले कोष नै खडा गरेर अभियान चलाईएको बताउनुभयो । शिशु कक्षा देखि कक्षा ८ सम्म अंग्रेजि माध्यममा पठनपाठन हुने मावि किमुचौरले कोषमा ३ लाख रुपैयाँ जम्मा भइसकेको पनि जनाएको छ । स्कुल बस सञ्चालनका लागी थालिएको अभियान अन्तर्गत तिहारमा देउसी भैलो खेलेर एक लाख रुपैयाँ जम्मा भएको उहाँको भनाई छ । विद्यालयमा छात्रावास र स्कुल बस सञ्चालनका लागी विद्यालय परिवार तथा अभिभावकहरु एक जुट भएर लागेका छौँ । यसपालीको तिहारमा देउसी भैलो खेलेर एक लाख रुपैयाँ जम्मा गरेका छौँ उहाँले भन्नुभयो ।


शिक्षक, विद्यार्थी तथा अभिभावकहरुले तीन दिन सम्म १०, ११ र १२ गते कपुरकोट गाउँपालिका भित्रका विभिन्न स्थानमा भैलो खेलेको उहाँले बताउनुभयो । भैलो खेलेर जम्मा भएको एक लाख र विद्यालयको अन्य आन्तरिक श्रोत दुई लाख गरी तीन लाख रुपैयाँ स्कुल बस खरिद तथा ब्यवस्थापन कोषमा जम्मा भएको बिद्यालयले जनाएको छ ।

गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गर्न लागि परिरहेको जनाएको विद्यालयले बस सेवा सञ्चालनका लागी अभिभावकहरुबाट पनि माग भइरहेकाले अभियान सञ्चालन गरिएको जनाएको छ । विद्यार्थीको सुविधा र टाढाका विद्यार्थीलाइ मध्यनजर गरेर बस सञ्चालनको निर्णय गरिएको विद्यालय व्यवस्थापन समितीका अध्यक्ष हरिलाल पुनले जानकारी दिनुभयो ।

आउने नयाँ शैक्षिक शत्र देखि स्कुल बस सञ्चालन गर्ने लक्ष्य रहेको उहाको भनाई छ । बस खरिदको लागी आवश्यक पर्ने थप रकमको लागी स्थानीय सरकार संग समन्वय गरी नेरामावि किमुचौरमा अध्ययन गरि बैदेशिक रोजगारमा रहेका, विभिन्न जागिरमा प्रवेश गरेकाहरुबाट पनि सहयोग माग गरिने विद्यालयले जनाएको छ ।

जिल्लाको नमुनाको रुपमा रहेको यस विद्यालयमा ई लाईब्रेरी, सिसि कयामेरा, ई हाजिरी सञ्चालनमा छन् ।

तपाइँको प्रतिक्रिया

हाम्रो टीम


प्रबन्धक
उत्तर कुमार साहु
सम्पादक
गणेश चन्द

हाम्रो सामाजिक संजाल


हाम्रो बारेमा


  शारदा नगरपालिका १ श्रीनगर सल्यान

 9868285255 , 9845578104, 9810803688

 onlinetribeni@gmail.com

 info@tribenionline.com

Copyright © २०१९ - २०२१ TribeniOnline.com | सर्वाधिकार सुरक्षित
Developed By : WebBisu